Niedziela Świętej Rodziny dn. 26.12.2010 r.

Dziś Uroczystość Świętej Rodziny. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać!

We wtorek (28 grudnia) przypada Święto Świętych Młodzianków. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.

W piątek zakończenie Starego Roku. Tych, którzy pragną podziękować za miniony rok, zapraszamy na Mszę Św. dziękczynno- przebłagalną, połączoną z uroczystymi nieszporami wyjątkowo o godzinie 17.00.

Biskup Elbląski Jan Styrna udzielił dla całej Diecezji Elbląskiej sylwestrowej dyspensy. 31 grudnia wierni należący do diecezji są zwolnieni z obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych.

Sobota 1 stycznia- Nowy Rok. Kościół obchodzi tego dnia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to ŚWIATOWY DZIEŃ MODLITW O POKÓJ. Prośmy, by Maryja wypraszała pokój na świecie i w sercu każdego z nas, a Bóg niech nam błogosławi na każdy dzień Nowego 2011 Roku. Pierwsza Msza Św. w tym dniu o godz. 9.15, a następne o 11.00, 12.15 i 18.00.

W sobotę przypada również pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.15 w sposób szczególny Róże Różańcowe. Po Mszy Św. w sali parafialnej na plebanii, odbędzie się spotkanie opłatkowe Koła Różańcowego, oraz Parafialnego Zespołu Caritas.

W niedzielę o godz. 16.00 zapraszamy do naszej świątyni na wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek, w wykonaniu naszej młodzieży. 

Od najbliższego wtorku rozpoczynamy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Tak jak w poprzednich latach podczas kolędy będziemy rozdawać list Biskupa Elbląskiego do rodzin. Podczas kolędy chcielibyśmy w miarę możliwości spotkać się z całą rodziną. Prosimy aby dzieci i młodzież przygotowały zeszyty od religii. Podczas kolędy Msze św. w codzienny dzień odprawiane będą jak zwykle o godz. 18.00.Na czas trwania kolędy kancelaria parafialna będzie czynna w czwartki po Mszy św. wieczorowej. 

Plan kolędy w tym tygodniu:

1.Wtorek dn. 28.12. od. godz.10.00 – ul. Miłosna 
2.Środa dn. 29.12. od godz. 10.00 – ul. Zamiejska, ul. Leśna, ul. Żwirowa i ul. Sportowa
3.Czwartek dn.30 12 od. godz. 10.00 – ul. Kolista, ul. Łamana, ul. Studzienna, ul. Stawki, ul. Wielka
                                               
         ul. Lotnicza i ul. Poligonowa.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

Śp
. Zbigniew Hajdamowicz, z ul. Kasprowicza
Śp. Stanisława Suzinowicz, z ul. Kasprowicza
Śp. Paulina Bania, z ul. Grunwaldzkiej
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…